Na jaře v Telči začne stavba nového zimního stadionu

Vizualizace nového zimního stadionu v Telči, který bude mít kapacitu dvě stě diváků. Stavět se začne v jarních měsících vedle fotbalového hřiště. Autor: archiv města Telče
Už v jarních měsících začne v Telči výstavba nového zimního stadionu, ten by měl začít fungovat do tří let. Nová krytá ledová plocha vznikne vedle fotbalového hřiště v Tyršově ulici, se kterým ji bude spojovat společné zázemí se šatnami a občerstvením. Stávající zimní stadion pod širým nebem v Hradecké ulici, který v sezoně využívají stovky sportovců, už dosluhuje.


Na jaře v Telči začne stavba nového zimního stadionuDefinitivní zelenou telčští zastupitelé dali tomuto projektu.

„Zastupitelé schválili koncesní smlouvu na výstavbu a provozování stadionu. Bude to realizovat brněnská firma, která vyhrála koncesní řízení. Nyní běží měsíční lhůta, pokud nikdo toto rozhodnutí nenapadne, rozjede se celý proces. Počítáme, že v březnu proběhne demolice stávajících šaten a až budou stavební povolení, začne se stavět," vysvětlil místostarosta Telče Pavel Komín.

Společné šatny
Na dokončení stadionu má firma lhůtu tři roky. Vedle fotbalového hřiště vznikne moderní krytá hala s oválným půdorysem. Její kapacita bude zhruba dvě stě diváků, bude tam k dispozici 150 míst na sezení a asi 50 míst na stání. Součástí zimního stadionu budou i společné šatny pro hokejisty, fotbalisty a další sportovce. Novinkou pak bude zázemí, kde se bude prodávat občerstvení.

„Prostor pro diváky nebude okolo celé ledové plochy, ale jen z jedné strany. Podobně je vyřešený například zimní stadion v Berouně. Část stadionu, kde se nachází zázemí pro sportovce, vlastně bude sloužit celoročně," doplnil další informace telčský místostarosta.

Hokejisté a bruslaři se po novém ledu poprvé projedou nejspíše na konci roku 2017. Nový zimní stadion vyjde na přibližně 76 milionů korun. Na své náklady jej postaví firma, která vyhrála koncesní řízení. Tato firma bude současně i provozovatelem stadionu. Město bude investici do stadionu postupně splácet, bere si kvůli tomu úvěr.


Stávající zimní stadion v Hradecké ulici už je na hranici životnosti a nevyhovuje. Přitom je plně využitý. V rámci tělesné výchovy tam chodí bruslit žáci místních škol, probíhá tam i veřejné bruslení a hraje se tam také amatérská hokejová liga, kde spolu soupeří týmy z větších i menších obcí okresu.
Krytá ledová plocha s kapacitou dvě stě diváků bude hotová nejpozději za tři roky.