V Brně představili nový stadion

Nová multifunkční hala v Brně už dostala svoji podobu, vytvořili ji architekti ze společnosti A PLUS. Nový domovský stánek Komety představila primátorka města Brno Markéta Vaňková, klub o tom informoval na svých webových stránkách.

„Jsem strašně šťastný za všechny Brňany i za celou jižní Moravu, že se projekt tak jako další veškerá jednání ohledně výstavby multifunkční arény posouvá obrovskými kroky vpřed," těší majitele klubu a zároveň šéfa střídačky Libora Zábranského.

„Myslím si, že naše radnice v čele s primátorkou Vaňkovou, vedením BVV a i v komunikaci s vedením Jihomoravského kraje, udělali obrovský kus práce," dodává k hale s kapacitou přes 12 tisíc diváků, která má vyrůst v areálu tamního výstaviště.

Stavba nové brněnské arény, která bude sloužit také pro další sportovní i společenské akce či koncerty, má začít už v příštím roce. Dokončena má být do roku 2024, kdy se chce Brno ucházet o spolupořadatelství domácího šampionátu v hokeji.

„Věřím, že tímto tempem jsme schopni vážně uvažovat o kandidatuře na spoluúčasti na MS v ledním hokeji v roce 2024," potvrzuje Zábranský. Jeho Kometa aktuálně hraje domácí utkání v DRFG Areně, bývalém Rondu, která pojme 7 700 fanoušků.

Obrázek: