V Teplicích bude téměř hotovo!

Nový zimní stadion vedle Sportovní haly Na Stínadlech roste před očima. Čilý stavební ruch slibuje už v prosinci zkušební provoz a veřejnosti novou ledovou plochu k dispozici začátkem roku 2019.

„Stavba pokračuje podle harmonogramu. V současné době se dělají zejména práce uvnitř budovy, takže navenek není pokrok moc vidět. Je dokončena montáž vzduchotechniky, pracuje se na rozvodech elektro silnoproudu i slaboproudu. Připravuje se montáž chladicích trubek ledové plochy. Pořád platí předpokládaný termín kolaudace 25. ledna 2019,“ popisuje průběh stavby Jan Kerner, ředitel Sportovní haly.

Na stadionu se budou podle pravidel hokejového svazu moci hrát třeba mládežnické zápasy, na extraligu mít parametry nebude. Rozměr ledové plochy splňuje kritéria pro většinu hokejových soutěží podle parametrů Českého svazu ledního hokeje. Hlediště haly pojme téměř 500 sedících diváků a součástí haly bude i sportovní ubytovna.

Teplický zimní stadion navrhl architekt Petr Sedláček a financuje ho město. Městskou kasu přijde jeho výstavba na přibližně 230 milionů korun, stavbu realizuje firma Syner z Liberce. Na místě původního zimního stadionu v současné době roste obchodní a lanové centrum, které by mělo být dokončeno koncem tohoto roku.