Různé

Hradec Králové souhlasí s příchodem extraligy, hokejistům dá 19 milionů

Hradec Králové otevírá náruč hokejové extralize. Zastupitelstvo východočeského města odsouhlasilo stěhování klubu z Českých Budějovic. Do hokeje chce nadále dávat 19,2 milionu korun. Vedení jihočeského klubu následně na svém mimořádném zasedání definitivně potvrdilo stěhování týmu na východ Čech.

Kdo bude za Hradec hrát? Naštvaný Kotalík, či šampion Rolinek?

    Na 99,9 procent se od září bude v Hradci Králové hrát hokejová extraliga. Alespoň tak to procentuálně vyjádřil zdejší náměstek primátora a rovněž šéf místních hokejistů Martin Soukup po úterním hlasování hradeckých zastupitelů, kteří schválili přistěhování klubu HC Mountfield. Jenže, kdo vlastně za klub bude hrát?

    Teď obě mužstva - to extraligové z Budějovic i to prvoligové z Hradce - mají pod smlouvou 53 hráčů, přitom potřebovat budou zhruba polovinu. To proto, že v Hradci se bude hrát jen jedna soutěž, logicky ta nejvyšší. Prvoligové licence se chce klub zbavit.

Dva hokejové kluby v Hradci nemohou být, říká šéf Královských lvů

První oficiální jednání zástupců HC Mountfield a Královských lvů s primátorem města přineslo zásadní posun - Mountfield může příští sezonu hokejové extraligy zahájit na královéhradeckém stadionu.
Podle šéfa hradeckého klubu Martina Soukupa nemohou na stadionu v Hradci Králové působit souběžně dva týmy. "Mluvili jsme také o tom, jak by  mohla vypadat budoucí spolupráce. Jak by případně oba kluby mohly na zimním stadionu fungovat," řekl náměstek primátora a předseda představenstva Královských lvů Martin Soukup.

Historický vývoj zimních stadionů ve světě

1876 - vybudováno první umělé kluziště o ploše 76 x 22 m v londýnské čtvrti Chelsea. Plochu tvořily měděné trubky eliptického průměru ponořené ve vodní lázni. Chladivo – CO2 , nositel chladu – glycerin .


1881 - první umělé kluziště na kontinentě vybudováno ve Frankfurtu nad Mohanem . Plochu tvořily ocelové trubky ponořené ve vodní lázni. Chladivo – NH3 , nositel chladu – solanka .

Hala pro Sáblíkovou a spol. ve Velkém Oseku: realita nebo pohádka?

Již letos na podzim by mohla začít výstavba bruslařského stadiónu ve Velkém Oseku nedaleko Kolína, kde by vedle rychlobruslařů v čele s Martinou Sáblíkovou našli odpovídající prostor i krasobruslaři, sledgehokejisté, stejně jako široká veřejnost. Projekt počítá s náklady přes půl miliardy korun, které má pokrýt výnos z prodeje permanentek. Předplatné na pět let v hodnotě 10 tisíc korun by si ale musely zakoupit desítky tisíc příznivců bruslení. Dočkají se Sáblíková a její souputníci konečně nové haly?